Біля станції метро "Арсенальна", звідки стартувала акція, були розташовані рамки металошукачів, чергувала поліція. Правоохоронці в самому метро працювали в посиленому режимі, іноді на виході перевіряли окремих молодиків. По завершенню акції в поліції повідомили, що всі заходи до 9 травня в Києві пройшли мирно і без суттєвих порушень.

Читайте також: Заборонена акція на 9 травня: хто стоїть за українською версією "Безсмертного полку"

Щоправда, перед початком акції стався конфлікт: активіст помітив в одного з учасників зображення забороненої в Україні георгіївської стрічки. Сталася невелика сутичка, але конфлікт швидко врегулювали працівники поліції діалогу.

Вже біля самого меморіалу українські активісти спробували зірвати пілотку з червоною зіркою з жінки, оскільки це заборонена символіка. На це у відповідь від жінки пролунала лайка та прокольони.

Загалом поліція доставила до райвідділу поліції 3 людей через використання георгіївської стрічки та портрету Йосипа Сталіна. Щодо двох із них склали адмінпротоколи за використання забороненої символіки

Присутні проукраїнські активісти вигукували, що 9 травня – це день пам'яті, а не свято. Адже у Другій світовій війні загинули мільйони людей.

Серед присутніх на акції були нардепи Нестор Шуфрич, Євген Мураєв, Вадим Новинський, екс-кандидат у президенти Юрій Бойко, лідер забороненої в Україні Комуністичної партії Петро Симоненко.

Читайте також: Головні міфи та правда про Другу світову війну

За даними журналістів 24 каналу, біля металошукачів затримали Олену Бережну – матір загиблої нардепки-регіоналки Ірини Бережної за зображення на одязі георгіївської стрічки. Жінку відвезли до районного управління поліції для проведення профілактичної бесіди.

Олена Бережна є головою громадської організації "Інститут правової політики", яка й організувала цю акцію. Торік її також затримали за порушення громадського порядку під час проведення аналогічної акції.

Олена Бережна
Олена Бережна з портретом вбитого журналіста Олеся Бузини//Фото:112 канал

Присутні на акції співали "Катюшу" і "День победы".

Читайте також: Є кілька важелів для припинення акцій "Безсмертного полку", – експерт

Серед учасників акції помітили чоловіка в образі радянського вождя Йосипа Сталіна. Поява такого персонажа виявилася тролінгом проросійської акції "Безсмертний полк". Зауважимо, що чоловік у костюмі аж ніяк не намагався возвеличити радянського вождя, а зовсім навпаки. Так, чоловік в якийсь момент розстібнув свій кітель і на його футболці був зображений герб України.

Сталін 9 травня Киїі безсмертний полк
Чоловік в образі Сталіна

Сталін 9 травня Київ
Чоловік в образі Сталіна//Фото: 24 канал

Дивіться відео з чоловіком в образі Сталіна:

9 травня День перемоги Київ
Покладання квітів до меморіалу Вічної слави в Києві

Дивіться фото 24 каналу з акції "Безсмертний полк" у Києві:

Дивіться відео з акції "Безсмертний полк у Києві":

Дивіться, що відбувається на акції "Безсмертний полк" у Києві:

Дивіться пряме включення кореспондента 24 каналу:

Як пройшло 9 травня у Києві: дивіться відео

Що таке "Безсмертний полк"? Російська громадська організація, початкова мета якої – проведення вшанувань учасників Другої світової війни. З 2012 року виступи організації охопили всю Росію. Ця організація почала активно діяти на території інших держав, зокрема й в Україні: 9 травня акції відбувались і в Києві.

Загалом, так звана акція "Безсмертний полк" – це інформаційна провокація Росії, елемент гібридної війни. Акція "Безсмертний полк" спрямована не на заклик вшанувати і не повторити війну, а на позиціонування "русского міра", міфології про перемогу Росії у Другій світовій війні, чи, як вони її називають – великій вітчизняній.

Міфи про Велику Вітчизняну війну і 9 травня: відео