Дробович в інтерв'ю виданню УНІАН розповів, що є громадські ініціативи щодо цього пам'ятника.

Цікаво Київ позбувається радянських символів: торкнеться це передусім Батьківщини-мати та мосту Патона

До прикладу, була пропозиція задрапувати його чорним, у такий спосіб зробити з нього такого "темного вершника". Однак Дробович пояснив, що наразі – це просто ідея. Як саме хочуть її втілити у реальність – невідомо.

Якщо проєкт буде якісним, ми його запропонуємо до реалізації,
– уточнив голова Українського інституту національної пам'яті.

Чи можливий демонтаж

Демонтаж пам'ятника, за словами Дробовича, – це наразі складне питання. "Щорс є пам'ятником монументального мистецтва, і перш ніж його демонтувати, потрібно зняти охоронний статус", – пояснив Дробович.

Дробович також зауважив, що існує закон про охорону культурної спадщини, який забороняє пошкоджувати, демонтувати пам'ятник.

Щоб щось зробити зі Щорсом, і щоб це відповідало закону, потрібно спочатку зняти охоронний статус. І це, в принципі, можна зробити, була б політична воля,
– сказав голова Українського інституту національної пам'яті.

Що відомо про пам'ятник Щорсу?

Микола Щорс – радянський діяч, комендант Києва. Пам'ятник на честь нього встановили 63 роки тому. Його вже планували знести. Після Революції Гідності активісти вже кілька разів намагались це зробити самотужки, однак їм не вдалось. У 2017 році невідомі відпиляли ногу коню з пам'ятника, сама скульптура Щорса вціліла. Вже згодом ногу "повернули" назад. Активісти вимагають демонтувати пам'ятник, адже Щорс, за їх словами, пролив багато української крові і сприяв утвердженню більшовизму в Україні.